Direkt till innehållet

Dako

Resurscentrum för kommunikation Dako

dako@regionhalland.se

Hallands sjukhus Halmstad

Huvudentré ingång 4, målpunkt K

301 85 Halmstad

 

Hallands sjukhus Varberg

Södra entrén ingång G

Träslövsvägen 68

432 81 Varberg

__________________________________________________________

Avdelningschef

Karin Lindberg tel. 0720 – 83 68 05

Karin.Lindberg@regionhalland.se  

 

Arbetsterapeuter

Pernilla Harrysson tel. 0705 – 13 66 43

Pernilla.Harrysson@regionhalland.se  

Jenny Mossberg tel. 0738 – 02 24 04

Jenny.Mossberg@regionhalland.se  

 

Logopeder

Anna Bengtsson tel. 035 –14 61 90, 0725 – 76 36 69

Anna.K.Bengtsson@regionhalland.se  

Carin Kinnås tel. 0340 – 48 18 10, 0722 – 16 51 90

Carin.kinnas@regionhalland.se  

Ann Johansson tel. 0722 – 08 55 14

Ann.Johansson@regionhalland.se  

Linnéa Wäborg 0703 - 367 73 73

Linnea.Waborg@regionhalland.se  

 

Specialpedagoger

Annelie Albertsson tel. 0733 – 02 96 72

Annelie.Albertsson@regionhalland.se  

Marie Sandborg tel. 0733 – 02 97 72 

Marie.Sandborg@regionhalland.se  

 

IT-tekniker 

Marcus Ed tel. 0729 – 73 87 65

Marcus.Ed@regionhalland.se  

Niklas Qvint tel. 0790-62 15 80

Niklas.Qvint@regionhalland.se  

Senast ändrad: